הזמנת כרטיסים ל- הצגות ילדים, סטנדאפ, הצגות בתיאטרון הבימה, הצגות בתיאטרון הקאמרי, הצגות בצוותא
פשבר – כרטיסים להצגות
רשף לוי עליון

הזמנת כרטיסים מהירה

preloader
preloader
הזמנה
פייסבוק 1
פסטיבל 110
פסטיבל 111
פסטיבל 112
פסטיבל 113
פסטיבל 114
פסטיבל 116
פסטיבל 117
פסטיבל 118
פסטיבל 120
פסטיבל 121
פסטיבל 125
131 יוסי בנאי פסטיבל
204 דב נבון פסטיבל
פסטיבל 217

עננוצה

עננוצה
 
לאלבום תמונות
 
לצפייה בסרטון
 
 
 
 
תקציר:
יצירתה החדשה של נעה דר לילדים, היא אחותם הקטנה של עבודותיה הקודמות לקהל צעיר ולכל המשפחה - "משחקי ילדים" ו"החלום הוא צייר גדול" שזוכים להצלחה רבה.

על המופע:
"המופע "עננוצה" מורכב מסיפורים קצרים, שכל אחד מהם מתרכז סביב דמויות, יחסים וסביבה משתנים. הסיפורים כולם עוסקים בהשתנות ובתהליכי מעבר שמתרחשים על פני צירי זמן - כמו מזחל לפרפר, מתינוק למבוגר, מקוף לאדם, וגם בהשתנויות של רגשות ויחסים כמו למשל מיריבות לחברות.  השינויים יכולים להתרחש בחטף או בהדרגה, בידיעה מראש או בפתאומיות קסומה.  כמו בסיבוב קלידוסקופ ובהשתנות של צורות עננים - התמונות נוזלות ונובעות אחת אל ומתוך השנייה ולפעמים, גם חוזרות על עצמן בשינוי הרכב וצבעים.  העולם ב"עננוצה" מתקיים במרחב דימיוני שמקורו בהתרחשויות מציאותיות. הוא נע הלוך וחזור מהמוכר לדמיוני ומהיומיומי למופלא. כמו בחלום, ההתרחשות הדמיונית היא הד של המציאות ואיתה אפשר להפוך למי ולמה שרוצים להיות, לעבור הרפתקאות, להמציא ולגלות. המימוש הדמיוני של משאלות הלב - פותח דרך להתמודד במציאות. השפה המדוברת ב"עננוצה" היא התנועה. זו שפה שהמילים שלה מורכבות מדימויים, תחושות, צורות, מקצבים ואנרגיה. כשאתם צופים במופע ומקשיבים לה - כדאי לתת לדמיון, לרגש ולעולם הדימוים האישי שלכם להוביל אתכם, בדיוק כמו שהם הובילו את הרקדניות ואותי כשנהננו ליצור את"עננוצה". נעה דר
"כשנעה פנתה אלי בבקשה שאכתוב לעבודתה, לא ידעתי איך מילה מתחברת לתנועה.  אחרי שעברנו תהליך וכתבתי סיפור מסגרת, הבנתי שגם סיפור לא יכול להסביר ריקוד, אז חזרתי לכתוב ודמיינתי שאני רוקדת, מילה קצרה לתנועה ארוכה. והרווח הזה שנוצר בין מה שאני חושבת לבין איך שנעה רוקדת הוא עננוצה"  שירה גפן
"לכתוב את המוסיקה לעננוצה היה לי כמו ללמוד לרקוד בצלילים וכמו לשיר ריקוד".  דניאל סלומון  

*המופע "עננוצה" נוצר בתמיכת ובמסגרת פרוייקט "עפים" של המועצה לתרבות של מפעל הפיס, לעידוד יצירת מופעי מחול איכותיים המיועדים לילדים
 

מן הביקורת:
"הדילוג של דר בין מציאות לפנטזיה, בין מוכר למדומיין, בין ידוע לנסתר, בין תנועה למילה, בין צחוק לעצב, הוא מהפנט, והתוצאה הסופית פיוטית ומרגשת. דומה שדר עצמה עדיין חוקרת, כחלק מהיצירה, את הקשרים בין התנועה, המילה, הרגש והסיפור, ולכן כל פרשנות היא לגיטימית. אתם מוזמנים להתענג על העמימות הנרטיבית, ואתם גם יכולים להמציא לכם עולם של דמויות וסיפורים." נורית אסיאג, "עכבר העיר"
"נעה דר מביאה אל הבמה את הדבר האמיתי, יצירה לילדים שעניינה המהותי והדומיננטי הוא המחול. מהעלאת הרף הזו מרוויחים כולם. השילוב בין נעה דר על המחול,  דניאל סלומון על המוזיקה ושירה גפן על הטקסט, מייצר ציפייה לרמה הבימתית הגבוהה ביותר, וזו נענית במלואה .עננוצה" מורכב ממרקמי צליל ותנועה שמציעים מינון מדויק בין עומק ורמה אמנותית גבוהה לבין שעשוע וכיף ילדי. שתי הדוגמאות בנות השש ישבו מרותקות לבמה היפהפייה" טל גורדון אתר "הבמה"
"שילוב מפעים של כוחות יצירתיים בין קבוצת המחול של נעה דר ליוצרת המילים שירה גפן הוליד מופע מזין רגש, שכל ולב" ריקי כהן, אתר "סלונה"
"ברור כי השותפים לעשייה ניסו והצליחו ליצור משהו חדשני, מופע שונה לילדים." עדה אופיר, "התרשמות"
"מתוך האפלה והשקט מגיח יצור שזוחל על ארבע בהתאמה מושלמת בין הרגליים והידיים. אט אט, כשנדלק האור, מתגלה שמדובר בשתי רקדניות מחול מוכשרות. לבסוף הן נעלמות בתוך ענן אפור- לבן המשמש תפאורה ייחודית למופע המחול המקסים הזה. הכל שזור בקטעי ריקוד ותנועה מרשימים ביותר שמרתקים את הילדים ואת ההורים." מאיה שלום, אתר "את זה"
"עננוצה איננה יצירה שמתארת סיפור באמצעות המחול. דר העדיפה ליצור יצירה המורכבת מסיפורים רבים. כל אחד של כמה דקות ולאחד את כולם תחת רעיון של התפתחות, של שינוי ושל גדילה. יש תנועה רבה, עשירה, מלאת דמיון. זאת יצירה שכל ילד או מבוגר יכולים להנות ממנה גם אם לא מבינים את כל המשמעויות הנובעות מהמחול. לסיכום: מהנה,מבוצע היטב,צבעוני ומבדר. בהחלט כדאי." אלי ליאון, אתר "ביקורת"
 

* מומלץ מגיל 5 ומעלה

יוצרת וכוריאוגרפית: נעה דר
רקדניות : שירה בן אוריאל, הילה זהר ודנה זכריה
כתיבת טקסט: שירה גפן
מלחין ויוצר פס קול מקורי: דניאל סלומון
עיצוב חלל ותלבושות: פולינה אדמוב
עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין
קולות: אורנה קרת, שירה גפן, לב קרת, מאיה צ'רנוברוב, הלל שעשוע דר
דימוי בתוכנייה: פולינה אדמוב
הפקה: תמר בר ניב
* המחירים כוללים עמלת מכירה
** מקומות נגישים לנכים ניתן לרכוש בטלפון 03-5745005

חיפוש חופשי

חיפוש

מה עושים?

פייסבוק 1
קרקס בראבו
סאלח שבתי
הכבש השישה עשר
אלי יצפאן מארח את מאיר סויסה
רשף לוי
אורי חזקיה
בן בן ברוך
חנוך דאום
מייקל
ילדים סורגים
תם אהרון
אבי נוסבאום
רמי ורד
אודי כגן
ניקי גולדשטיין